Praktijk Chantal de Mol, Begeleiding bij verlies van jezelf of een dierbare & Auteur
Chantal de Mol kan jou helpen bij:
Chantal de Mol biedt de volgende behandelingen aan:
Over Praktijk Chantal de Mol, Begeleiding bij verlies van jezelf of een dierbare & Auteur
In haar praktijk begeleidt Chantal de Mol vrouwen die vastlopen in zorgen voor anderen, zichzelf aanpassen of het gevoel hebben zichzelf onderweg te zijn kwijtgeraakt. Vaak zijn het vrouwen die sterk, verantwoordelijk en gevoelig zijn, maar die leven vanuit een oud patroon van pleasen, inschikken en volhouden.
Een belangrijk onderdeel van haar werk is rouw — niet alleen rouw om de dood van een dierbare, maar ook rouw om wat niet is geweest, om verlies van gezondheid, relaties, levensfase, identiteit of jezelf. Veel vrouwen dragen dit onzichtbare verlies met zich mee, zonder het zo te noemen.
Chantal werkt op het snijvlak van psychologie, lichaamswijsheid, zingeving en spiritualiteit. Geen stappenplannen of snelle oplossingen, maar een vrouwelijke, verdiepende benadering waarin rouw wordt gezien als een natuurlijk levensproces dat aandacht, bedding en vertraging vraagt.
Zij begeleidt vrouwen individueel en in groepen, en geeft daarnaast retraites, lezingen en bijeenkomsten waarin ruimte is voor verstilling, verdieping en ontmoeting. In deze verschillende vormen van begeleiding staat steeds hetzelfde centraal: vertragen, voelen en opnieuw verbinding maken met jezelf, je lichaam en je innerlijke richting.
Thema’s die centraal staan in haar begeleiding zijn:
rouw en verlies (zichtbaar en onzichtbaar)
stoppen met pleasen en leven vanuit eigen grenzen
vermoeidheid, burn-out en levensvragen
verlies van jezelf na ingrijpende gebeurtenissen
vrouwelijke kracht, autonomie en zelfvertrouwen
zingeving en spiritualiteit als onderdeel van heling
Wat haar begeleiding kenmerkt is rust, diepgang en veiligheid. Chantal nodigt je uit om te luisteren naar wat je lichaam en innerlijke wereld je proberen te vertellen. Niet om jezelf te repareren, maar om weer verbinding te maken met wie je in wezen bent.
Met ruim 25 jaar ervaring begeleidt zij vrouwen die voelen: er is iets wezenlijks verloren gegaan, en ik wil het niet langer alleen dragen. Haar werk is geschikt voor vrouwen die bereid zijn te vertragen en hun innerlijke beweging serieus te nemen.
Chantal is auteur van De Dienstmaagd en het aankomende boek 'Stoppen met pleasen – de moed om jezelf te durven zijn' (2026), en schrijft daarnaast over rouw als onderdeel van het leven.
Chantal de Mol kan jou helpen bij:
Chantal de Mol biedt de volgende behandelingen aan:
Werkwijze Praktijk Chantal de Mol, Begeleiding bij verlies van jezelf of een dierbare & Auteur
Werkwijze – diep afgestemd, vrouwgericht en zonder protocol
De werkwijze van Chantal de Mol kenmerkt zich door diepe aandacht en werkelijk zien. Zij werkt niet met vaste systemen, methodes of protocollen, maar met wat zich aandient in het leven van de vrouw die tegenover haar zit. Geen standaardroute, maar een zorgvuldig afgestemde begeleiding waarin niets geforceerd hoeft te worden.
Chantal werkt vanuit de overtuiging dat veel klachten van vrouwen niet los te zien zijn van hun levensverhaal, hun lichaam, hun rouw en hun innerlijke gevoeligheid. Zij kijkt niet alleen naar wat zichtbaar is aan de oppervlakte, maar ook naar wat zich onder de woorden en voorbij de aardse zintuigen afspeelt: dat wat gevoeld, gedragen of verzwegen wordt.
In haar begeleiding staat aanwezig zijn centraal. Werkelijk luisteren. Vertragen. Stil durven vallen. Van daaruit ontstaat inzicht, beweging en heling — niet omdat er iets ‘gerepareerd’ wordt, maar omdat de vrouw zichzelf weer kan ontmoeten.
Chantal werkt op het snijvlak van gesprek, meditatie, adem, lichaamsbewustzijn en zingeving. Deze elementen worden niet als techniek ingezet, maar als ingangen naar dieper contact met jezelf, je intuïtie en je innerlijke bron. Ze nodigt vrouwen uit om opnieuw te leren vertrouwen op hun eigen innerlijk weten.
Rouw, uitputting en pleasen ziet zij niet als problemen die opgelost moeten worden, maar als signalen van een leven dat te lang voorbij zichzelf is geleefd. Door hier met aandacht bij stil te staan, ontstaat ruimte voor richting, zachtheid en nieuwe keuzes.
Haar werkwijze vraagt geen prestatie, geen bewijs en geen tempo. Wel bereidheid om eerlijk te kijken, te voelen en jezelf serieus te nemen. Van daaruit ontvouwt zich een beweging die duurzaam is en van binnenuit komt.
Hoe onderscheid ik mij van anderen?
Uniek in haar benadering
Veel hulpverlening is nog steeds gebouwd op een mannelijke, rechtlijnige aanpak: doelen stellen, analyseren, oplossen. Voor veel vrouwen werkt dat niet. Hun klachten verdwijnen niet, maar keren terug — uitgeput, vervreemd en het vertrouwen in zichzelf kwijt.
De praktijk van Chantal de Mol biedt een wezenlijk ander alternatief: vrouwgerichte coaching waarin het lichaam, rouw, intuïtie en zingeving centraal staan. Geen quick fixes of stappenplannen, maar vertraging en verdieping — omdat vrouwen niet lineair helen, maar cyclisch en van binnenuit.
Haar begeleiding is voor vrouwen die voelen dat het oude systeem hen niet verder brengt en die willen gaan staan in hun eigen kracht. Niet door zichzelf te forceren, maar door eindelijk te luisteren naar wat in hen klopt.
Chantal de Mol kan jou helpen bij:
Chantal de Mol biedt de volgende behandelingen aan:
Vrouwgerichte coaching bij rouw, uitputting en verlies van jezelf
Wat biedt Chantal de Mol aan?
Chantal de Mol biedt vrouwgerichte begeleiding voor vrouwen die vastlopen door rouw, uitputting, pleasen of verlies van richting. Zij werkt niet vanuit diagnose of behandeling in medische zin, maar vanuit coaching, begeleiding en bewustwording, aanvullend aan of naast reguliere zorg.
Je kunt bij haar terecht voor:
• Individuele begeleiding (1-op-1)
Persoonlijke sessies waarin gesprek, meditatie, adem, lichaamsbewustzijn en reflectie samenkomen. Gericht op rouw, stoppen met pleasen, vermoeidheid, levensvragen en het hervinden van jezelf.
• Rouw- en verliesbegeleiding
Begeleiding bij zowel zichtbaar als onzichtbaar verlies: overlijden, scheiding, ziekte, verlies van identiteit of levensfase. Rouw wordt benaderd als een natuurlijk proces dat bedding en tijd vraagt.
• Meditatie en lichaamsgerichte begeleiding
Begeleide meditatie en aandacht voor adem en lichaam om uit de overlevingsstand te komen en weer verbinding te maken met je innerlijke bron en intuïtie.
• Begeleiding bij stress, burn-out en uitputting
Voor vrouwen die vastlopen na langdurig aanpassen, zorgen of doorgaan. Niet gericht op symptoombestrijding, maar op duurzaam herstel van energie en richting.
• Groepsbegeleiding
Groepen waarin vrouwen herkenning, bedding en verdieping vinden. Thema’s als rouw, pleasen, grenzen, vrouwelijk leiderschap en zingeving staan centraal.
• Retraites
Meerdaagse of eendaagse retraites met ruimte voor verstilling, meditatie, reflectie en ritueel. Gericht op herstel, verdieping en thuiskomen bij jezelf.
• Lezingen en bijeenkomsten
Inspirerende lezingen over vrouwgerichte coaching, rouw, stoppen met pleasen, vrouwelijke kracht en zingeving — voor vrouwen, organisaties en netwerken.
Voor wie?
Haar aanbod is geschikt voor vrouwen die:
vastlopen in reguliere zorg of daar op een wachtlijst staan
voelen dat hun klacht meer is dan ‘stress’ of ‘drukte’
verlangen naar rust, betekenis en innerlijke richting
openstaan voor een vrouwgerichte, verdiepende benaderin
Opleiding
Chantal als professional
“Ik heb Chantal op diverse momenten gevraagd ondersteuning te bieden aan nabestaanden, maar ook mijn eigen teams. Mijn verzoeken aan Chantal varieerden van ogenschijnlijk laagdrempelige nazorg-gesprekken met nabestaanden na een uitvaart tot coachinggesprekken met uitvaartverzorgers én het voorgaan/leiden van nabestaandebijeenkomsten en- lezingen waarin gecompliceerde rouwprocessen werden besproken. Vanuit zowel nabestaanden als vakcollega’s ontving ik hierop veel dankbare reacties. Chantal is in staat om met haar toegankelijkheid, luchtigheid en professioneel luisteren mensen mee te nemen in hun eigen proces. De mooie gesprekken die dan ontstaan, helpt mensen om nieuwe, soms hele andere stappen te maken. De door Chantal gecombineerde kennis van de alternatieve psychologie, theologie (zij spreekt alle geloofstalen van New Age en Katholiek tot Protestant), levenservaring en de kennis als rouwdeskundige, vormen een prachtige combinatie die bijdraagt aan haar verbindende wijze om mensen te begeleiden in hun proces(sen)” — PATTY-LOU LEENHEER, Voormalig operationeel directeur Uitvaartzorg (van Vuure-groep) (uitvaart)beleidsadviseur Eigenaar Getijden Uitvaartzorg - Patty Lou LeenheerOver online sessies
Omdat ik in het buitenland woon, heb ik eigenlijk vanaf het begin al contact met Chantal via Skype. Dit werkt prima! Mijn hulpvraag was “Hoe om te gaan met verlies van familie leden”, maar er kwam veel meer naar boven. Chantal heeft een hele goede manier om haar vragen te stellen en luistert daarnaast ook goed naar mijn antwoorden. Vaak geef ik zelf al aan, waar de schoen knelt – alleen is dit niet altijd even makkelijk om zelf te ontdekken en in te zien. Naar aanleiding van een eerste gesprek geeft Chantal opdrachten om voor te bereiden voor de volgende keer. Hierdoor laat ze je alvast nadenken over verschillende topics die je bezighouden en hierdoor krijg je inzicht in je eigen situatie. Ik ervaar onze Skype sessies als heel prettig en ze geven me inzicht en energie! — Anouk G, Client Testimonial - Anouk GIn rouw
“Mijn vraag aan Chantal op het zwaarste moment in mijn leven was; Hoe kan ik door met leven na het verlies van mijn zoon? Chantal heeft mij hierbij geholpen door te luisteren, de juiste vragen te stellen en mij te laten nadenken over de essentie van mijn leven. Ik heb nieuwe inzichten in mijzelf gekregen. Ik heb de kracht gevonden om een nieuw pad te bewandelen met het verlies van mijn zoon. Hierdoor heb ik nieuwe zingeving in mijn leven gevonden. Door hierna een coachopleiding te volgen en mijn ervaringsdeskundigheid met verlies en rouw hierbij te gebruiken heb ik ontdekt dat ik zelf als rouwcoach dat kan geven wat mensen met verlies als extra ondersteuning kunnen gebruiken. De bezieling van Chantal neem ik mee in mijn werk.” — JOKE, Rouwcoach in Drachten - Joke ROver Re-Treat Yourself
“Wat ben ik dankbaar om zo’n middag met jou mee te mogen maken. De intentie, de energie en je stem… ze dragen alles. De bedding waarover je spreekt, is precies wat jij neerzet: warm, veilig, liefdevol. Daardoor kon ik, midden in mijn burn-out, eindelijk even zakken, ademen en rust vinden. Wat mij het meest raakte was de ontmoeting met mijn innerlijke kind, met dat kleine meisje dat ik ooit was. Een ervaring van liefde, vreugde en verbinding die ik mee naar huis heb genomen. De groep, de meditaties, de stilte: alles samen maakte het onvergetelijk. Ik ging naar huis met dankbaarheid en met de diepe bevestiging dat het echt om mij mag gaan. Ik ben er de volgende keer weer bij.” – Helga - Helga VOver het boek De Dienstmaagd
‘Lieve Chantal, ik wilde even zeggen dat ik je zo’n enorm inspirerende vrouw vind ( nu al) want ben pas op pagina 15 van je boek en heb wat Instagram filmpjes bekeken. Ik roep al 3 jaar… als ik hier doorheen kom dan komt er toch een kracht boven, vergis je daar maar niet in😇 sommige artikelen zoals “bang van je eigen kracht” raken enorm en voel me opeens niet meer zo alleen. Zit al 2,5 jaar in soort transformatie proces en thuis met angsten, een hoofd die veel te sterk is geworden, en hormonen uit balans. Heb al zoveel gedaan eraan op spiritueel, mentaal en lichamelijk vlak maar kan echt met recht zeggen dat jouw verhalen en boek me ( nu al) blij maken. Alsof je even niet meer alleen bent met je verhaal. En zoveel herkenning nu al. Hoop keer een coaching sessie bij je te kunnen doen maar wil eerst even je boek uitlezen. Eerste boek in eeuwen waar ik m’n aandacht bij kan houden trouwens. Dit wilde ik even zeggen. Lieve groet🌸 PR’ - PROver het boek De Dienstmaagd
Het is bijna niet uit te leggen wat een goed boek De Dienstmaagd is! Zo bezield en raak geschreven! Het is heel persoonlijk, heel dichtbij, heel open, oprecht, liefdevol en óók héél herkenbaar. Het leven zelf . Voor mij voelde het alsof Chantal met mij in gesprek was, waarbij zij mij uitnodigde de diepte in te gaan. Heel natuurlijk en vrij, zonder belerend te zijn, juist uitnodigend om verschillende onderwerpen aan te gaan. Ik lees boeken vaak maar 1 keer, maar dit boek heeft zoveel lagen, dat ik het momenteel ’t liefste elke dag open sla (lukt natuurlijk niet altijd…..). De meditaties via de QR code zijn trouwens een super aanvulling op het boek. De titel sprak mij in eerste instantie niet echt aan, maar bij het lezen van de betekenis van De Dienstmaagd veranderde mijn oordeel 100%. Prachtig beschreven en uitgelegd; bij nader inzien een top titel! Ik heb het boek meteen voor mijn dochters, schoondochter en schoonzus gekocht; ik vind het een heel waardevol cadeau voor vrouwen en als het een beetje meezit vind ik dat mannen het ook best kunnen lezen ….. als het boek ons immers tot inzichten brengt, dan geldt dat ook zeker ook voor hen! Maaike P - maaike POver Stoppen met pleasen
“Wat bijzonder dat jij op mijn pad bent gekomen, Chantal. Je bent een inspirerende vrouw met een uitstraling die raakt. Toen ik het laatste deel las, kon ik alleen maar zeggen: wauwwww. De journaling oefeningen gaven me waardevolle inzichten, ook al confronteerde het me met mijn eigen weerstand. Dat alleen al maakte het bijzonder en leerzaam. Dit boek is wat vrouwen nodig hebben: een gids die je laat zien hoe je trouw kunt zijn aan jezelf. Ik weet nu al wat ik mijn dochter en schoondochters ga geven met de feestdagen. Fantastisch geschreven, heel duidelijk en zo herkenbaar. Dankjewel Chantal.” Sandra - Sandra POver het boek Stoppen met pleasen
Ik heb dit boek met veel plezier gelezen. De heldere, eerlijke manier van schrijven raakte me opnieuw, zoals ik dat eerder al voelde bij De Dienstmaagd. Wat dit boek extra bijzonder maakte, is dat ik net de 10-daagse Challenge had afgerond. Het voelde als een verdiepende laag erna: een anker om verder te gaan, om niet terug te vallen maar juist te blijven oefenen, blijven voelen, en mijn hersenen de kans te geven om nieuwe verbindingen te leggen. Tijdens het lezen kwamen er oude please-momenten omhoog waar ik al lang niet meer aan had gedacht. Momenten die toen ‘gewoon’ leken, maar nu ineens pijnlijk helder werden. Ik schrok ervan wat er nog opgeslagen lag. Maar juist daarom is dit boek zo waardevol. Het helpt me om laag voor laag af te pellen wat niet meer dient — en stukje bij beetje terug te komen bij mezelf. Anoniem - AnoniemDeze pagina delen
